Lotrando a Zubejda (2. B,2. A)

V pondělí 13. 5. žáci druhých tříd, v rámci českého jazyka – literární výchovy,  navštívili kino Metropol, kde shlédli pohádkový muzikál Lotrando a Zubejda. Kdo by neznal  příběh loupežnického  synka Lotranda a   drvoštěpa  Drnce v zemi Solimánii, kde na ně čeká nemocná  princezna Zubejda. Přestože ani jeden z nich není studovaným lékařem, tak nemocnou princeznu dokáží vyléčit. Čím ji vyléčili nám předvedla  divadelní společnost Agáta, která  nastudovala tento pohádkový muzikál podle známé filmové předlohy Zdeňka Svěráka.  Krásné písničky, které si děti s herci zazpívaly, jsou od známého skladatele  Jaroslava Uhlíře.

Dětem se představení velice líbilo a ukázalo jim, jak je důležité být dobrým a slušným člověkem.

Zapsala: Jana Mašová