Miniopery- Divadlo (1.A,B)

V rámci spojení hudební a  literární výchovy navštívili naši prvňáčci divadelní představení v Moravském divadle Olomouc.

Pro většinu z nich to byla první návštěva velkého divadla. Slavnostní atmosféru této akce doplnilo sváteční oblečení, sváteční nálada a velké očekávání.

Děti uchvátila obrovská scéna, divadelní zpracování i hudební doprovod. Texty písní od autorů Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře jsou dětem známé, ale divadelní provedení bylo pro ně velkým zážitkem.  Pohádky Budulínek, Červená Karkulka a Šípková Růženka, tak jako každá pohádka, dobře dopadly a v závěru byly odměněny velkým potleskem. Benefitem této návštěvy byla možnost vidět hudebníky v orchestřišti, protože jsme vše sledovali z prvních řad. Pevně věříme, že tento zážitek nebyl poslední.

Jana Sedláčková, Barbora Vamberská