Botanická zahrada

Žáci 3. tříd se zúčastnili výukového programu v Botanické zahradě. Postupně si prošli 4 stanoviště, kde si  měli možnost  prověřit a využít své dosavadní znalosti z oblasti flory a fauny  a především se dozvědět nové zajímavosti. Byli rozděleni do skupinek, ve kterých plnili úkoly pomocí pracovního listu, vyluštěná tajenka je měla nasměrovat k „pokladu“, který je čekal na závěr programu.

Jednotlivé zastavení byly zaměřeny na: 1. jedovaté rostliny (rostliny ve volné přírodě, v parcích a pokojové rostliny), 2. motýli – život „spojených opylováním“ s konkrétní květinou (np. babočka bodláková – bodlák), 3. byliny: zaměřené na spánek- heřmánek, kozlík, levandule, mateřídouška, meduňka, 4. houby – jedovaté (hřib satan, muchomůrka červená atd.) a léčivé.

Na všech stanovištích byla možnost názorných ukázek a prohlédnutí přírodnin.

Znalosti žáci využijí v hodinách prvouky.