Projektový den  – Gymnázium Hejčín (5.A)

Dne 15.5. 2024 navšívili žáci 5. A Gymnázium Hejčín. V rámci Světové školy zde pravidelně připravují projektové dny pro olomoucké základní školy. V tomto roce si vybrali téma Rovnováha.  Kromě žáků naší školy byli pozváni také žáci ze ZŠ a MŠ Nemilamy, ZŠ a MŠ Svatoplukova a FZŠ Hálkova.

Přibližně sto žáků 5. a 6. tříd se sešlo v tělocvičně gymnázia, kde byli rozděleni do šesti skupin tak, aby v každé skupině byli žáci z různých škol.

Cílem projektového dne „ROVNOVÁHA“ bylo seznámení žáků základních škol s globálními rozvojovými tématy  a cíli udržitelného rozvoje. Zábavnou formou byla  tato problematika  představena pomocí   šesti workshopů (chemická rovnováha, fast fashion, jídlo, ne/rovnost pohlaví, handicap, jídlo), které si pro žáky připravili a potom  v roli lektorů sami vedli studenti gymnázia.

Součástí projektového dne bylo také občerstvení pro žáky připravené studenty.

Celý  den se vydařil a všichni si ho užili. Děkujeme světovému týmu z Gymnázia Hejčín za pozvání a budeme se těšit na další podobnou akci.