Sluňákov – Badatelé mezi stromy (5.A)

Dne 17.5. 2024  se žáci 5. A vydali do centra ekologických aktivit Sluňákov v Horce nad Moravou, kde se zúčastnili programu Badatelé mezi stromy.

Stromy a keře jsou všude kolem nás. Jsou něčím zajímavé? Mohou nás překvapit?   Pokud si položíme správnou výzkumnou otázku, zjistíme, že ano.

Během celého dopoledne se děti se vžily do rolí vědců. Nejprve si  samy vybraly, co budou zkoumat, napsaly domněnku a vybraly pomůcky potřebné k bádání.  Potom se vydaly do terénu  a  mohly se pustit do samotného vědeckého zkoumání stromů a  keřů.  Na závěr si vyzkoušely prezentaci výsledků, které o stromech a keřích zjistily.

Děti např. zkoumaly, jací brouci žijí na listnatém stromě, jaké rostliny rostou u stromů, jaké ptáky najdou na stromě nebo jaká je průměrná výška stromů.

Den strávený v přírodě se vydařil, i když nám počasí moc nepřálo. V pláštěnkách a zapůjčených gumácích  děti všechno zvládly i v deštivém počasí.