Knihovna (5.B)

V úterý 25.6. se žáci 5.B vypravili do Knihovny města Olomouce.

Tentokrát pro ně ale místo besedy o knížkách byla připravena zábavná hra „Únikovka v knihovně“. S knížkami však samozřejmě souvisela, celou hrou totiž děti provázeli knižní hrdinové ze známých dětských knížek – kocour Garfield, Harry Potter, babička Drsňačka, Šmoulinka a malý poseroutka Greg Heffley.

Na začátku paní knihovnice seznámila děti s pravidly hry a jako zlá čarodějnice zamkla vstupní dveře do knihovny. Úkol byl jasný – najít klíč a dostat se ven. Zámek však byl číselný, a k jeho odemčení bylo potřeba získat čtyřmístný kód.

No a pro všechna jednotlivá čísla z kódu bylo nutné vyřešit nějakou logickou úlohu.

Žáci se tedy rozdělili do skupinek a společnými silami řešili pracovní list, který jim po splnění všech úkolů měl dveře knihovny otevřít.

Všichni nakonec společně zadané úkoly splnili a dostali se i s malou odměnou úspěšně ven.