ŠKVP Horní Bečva

prvním květnovém týdnu se vydaly třídy 4.A, 4.B a 5.A na školu v přírodě. Navzdory špatné předpovědi počasí bylo docela hezky. Během dopoledne děti podnikaly menší túry do okolí a odpoledne byl pro ně připravený animační program na téma Pravěk, během kterého se seznámily s tímto obdobím, hrály různé hry a vyráběly si svůj pravěký oděv. Celý týden utekl velmi rychle. Zpáteční cestu jsme si zpříjemnili výletem na Pustevny, kde jsme došli nejprve k soše Radegasta a potom až na Radhošť.

Druhý květnový týden se žáci 1. C, 2. B a 2. C vydali do Beskyd na Horní Bečvu. Děti trávily celý týden čas v lese i u přehrady se „skřítky a vílami“. Učily se o lese, o rostlinách, o zvířatech, zažily spoustu dobrodružství a zachraňovaly “strom života“. Svůj pohádkový pobyt zakončily v Rožnově pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde o životě a práci našich předků dětem vyprávěly zkušené průvodkyně. Domů se děti vracely s přáním, aby škola v přírodě ještě nekončila.