Vyhodnocení literární soutěže a autorské čtení

Na konci minulého školního roku vyhlásila Školní knihovna 2. ročník literární soutěže, které se zúčastnilo 120 žáků z celé školy. V letošním ročníku si mohli žáci vybrat ke zpracování ze tří témat, a to Můj kamarád – V nouzi poznáš přítele, Výprava do neznáma či Příroda kolem nás. Pětičlenná porota ve složení p. uč. Mašová, p. uč. Kuzníková, p. uč. Pelíšková, p. uč. Šindelářová a p. uč. Hedrichová neměla vůbec jednoduché rozhodování.
Ve čtvrtek 19. 10. za přítomnosti malých autorů a jejich rodičů proběhlo v knihovně Autorské čtení a slavnostní vyhlášení výsledků. Přestože pro některé to bylo úplně první vystoupení před cizími lidmi, zvládli to všichni na jedničku. Během autorského čtení zazněly básně o přírodě, krátké povídky se zajímavou zápletkou, příběhy ze světa fantazy a sci-fi. A musíme říci, že každé autorské čtení sklidilo u publika velký potlesk. Po skončení autorského čtení si návštěvníci mohli prohlédnout soutěžní díla na vernisáži a naši malí autoři se po namáhavém vystoupení mohli občerstvit na „dětském rautu“.
Vítězové jednotlivých kategorií:
• Kategorie 1. třídy: 1. místo: Adéla Hedrichová 1.B
2. místo: Rosťa Wágner 1.A
3. místo: Silvie Schůtová 1.A

• Kategorie 2. – 3. třídy: 1. místo: Kryštof Jalůvka 3.C
2. místo: Roman Guarguir 3.B
3. místo: Anička Václaviková 3.C

• Kategorie 4. – 5. třídy: 1. místo: Veronika Šperlíková 5.B
2. místo: Lucie Kudrnová 4.A
3. místo : Míša Komárová 5.A

• Kategorie 6. – 7. třídy: 1. místo: Kristýna Manová 7.B
2. místo: Klára Petrová 7.A
3. místo : Jirka Motal 6.A

• Kategorie 8. -9. třídy: Čestné uznání: Šárka Hodinářová 9.B

Všem autorům děkujeme za účast, vítězům gratulujeme!