Adaptační kurz (6.A a 6.B)

V pondělí 10.9. (a ve středu) vyrazili žáci 6. A (6.B) na chatu do Hrubé Vody – Smilova. Začal adaptační kurz ve znamení her, soutěží a aktivit, které měly přispět k navázání přátelských vztahů ve třídě, k seznámení s novými spolužáky a třídní učitelkou, stmelení kolektivu a navození pozitivního klimatu ve třídě. Celý adapťák proběhl v námořnickém duchu. Nejdříve si šesťáci vytvořili vlastní třídní loď pro společnou plavbu druhým stupněm a jako správní námořníci si vyrobili pruhovaná trička. Zahráli si seznamovačky a ledolamky, šipkovanou v lese, prověřili svou fyzičku na opičí dráze a při procházce do Hrubé Vody. Protože nám přálo počasí šli jsme část procházky přes brody, což bylo velké dobrodružství. Užili jsme si i posezení u ohně s opékáním špekáčků a hraní míčových her na trávě před chatou. Každý si také vyzkoušel pomoc v kuchyni při mytí nádobí.

Večer před odjezdem si všichni vzájemně podepsali vyrobená trička a prošli stezku odvahy. Na jejím konci byli slavnostně pasováni na „druhostupňáky“. Z adapťáku jsme odjíždeli jako jedna posádka ve stejných tričkách. Všichni si to moc užili a děkují paní tř. učitelce Hlaváčové a paní uč. Mašľárové a Šopíkové, které celý adapťák připravily.