Atletický čtyřboj základních škol – starší žactvo

Start nového týdne oslavili vybraní žáci 8. a 9. ročníků sportovně. V pondělí 17. září se totiž konal atletický čtyřboj staršího žactva a naší školu reprezentovalo družstvo dívek i chlapců. Každé družstvo se skládalo z pěti žáků a do celkového pořadí se počítaly vždy nejlepší čtyři výkony z daných disciplín. Soutěžilo se ve sprintu na 60 m, dále se skákalo do dálky, část družstva házela míčkem a druhá část vrhala koulí. Na závěr čekal na žáky vytrvalostní běh, který je velmi zrádný. Dívky běžely 800 m, chlapci pak rovný jeden kilometr. Naše škola skončila na pátém místě, nicméně jeden z naších chlapců svým hodem ohromil všechny přítomné na hřišti, včetně rozhodčích, a tak bych ihned pozván na městský atletický stadion, aby si vyzkoušel hod oštěpem a mohl případně začít více rozvíjet svůj talent.

Žáci hodnotili soutěž kladně a naše účast rozhodně měla smysl.