Vídeň

V sobotu, dne 1.12.2018 se již tradičně konal kulturně- poznávací zájezd do předvánoční Vídně. Zájezdu se zúčastnili žáci 1. a 2. st. Některé děti doprovázeli jejich rodiče.

První zastávka byla jako obvykle u zámku Schönbrunn, kde jsme strávili příjemný čas nejen u adventních trhů, ale i v zámeckých zahradách a v muzeu kočárů.

Poté nás autobus převezl do centra Vídně, kde jsme s panem průvodcem absolvovali komentovanou prohlídku nejznámějších objektů Vídně, procházeli jsme např. sídlem Habsburků Hofburgem, známými ulicemi Am Graben a Kertnerstrasse, zastavili jsme se u chrámu sv. Štěpána.

Postupně jsme směřovali k radnici, kde se nachází největší a nejkrásnější vánoční  trhy ve Vídni. Po setmění  se vánoční trhy teprve proměnily v kouzlo Vánoc.

I když nám počasí tentokrát nepřálo, tu pravou vánoční atmosféru všemu dodal  přes noc napadlý sníh.