Závod Dračích lodí

Drak je odpradávna spojen se dvěma živly – vodou a žhnoucím ohněm – pozemským zástupcem Slunce na Zemi. Již v dávných dobách dávali čínští stavitelé dračích lodí hlavu draka na špici, aby zdobila příď a zároveň aby symbolizovala rychlost a průbojnost. Až do dnešní doby se dochovalo v Číně pořádání závodů dračích lodí, které mají svůj specifický tvar, rozměr a také bubeníka, který udává posádce rytmus.

 

Jak zkrotit Dračí lodě si vyzkoušeli žáci II. stupně na prvním ročníku závodu Dračích lodí, který se konal na řece Moravě v Olomouci.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích 6. – 7. třída a 8. – 9. třída. Posádku tvořilo celkem 11 žáků. Celkem soutěžilo 7 družstev v každé kategorii. Naše škola obsadila krásné 3. místo v obou kategoriích i díky mohutnému povzbuzování dětí z naší školy. Poděkování patří všem členům posádky.