Exkurze EKO (7.C)

Předposlední úterý tohoto školního roku byl další den, kdy žáci ZŠ Nedvědova předvedli, jací jsou to machři. 7.C se totiž vydala na pěší túru na sever od Olomouce, do Jeseníků. Čekal je výšlap na vrchol Šerák. Ačkoliv vede lanová dráha z Ramzové až na samotný vrchol, my jsme její služby využili pouze do poloviny cesty. Od stanice Čerňava jsme upalovali po svých. Po občerstvení na vrcholu jsme se vydali obtížnou, ale krásnou stezkou na Obří skály, kde jsme si udělali moc pěknou fotku. Následný sestup zpět do Ramzové byl již formalitou a pro nás to znamenalo 12 km horské turistiky a doplnění pohybu, kterého bylo přes distanční výuku u některých méně. Další výšlap bychom rádi uskutečnili v zimě, uvidíme.