Kurzy dopravní výchovy (4.B)

Nezbytnou součástí vzdělávání je také rozšiřování a upevňování poznatků žáků v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Kurzy dopravní výchovy zajišťuje Centrum Semafor a jejich cílem je, aby žáci získali „Průkaz mladého cyklisty“. Kurz zahrnuje teoretickou přípravu žáků, praktickou část výcviku přímo na dopravním hřišti a následné zkoušky z praktické jízdy, kterých se účastní i zástupci z řad Městské policie Olomouc. Žáci nyní absolvovali první část, tedy teoretickou přípravu, praktická část a zkoušky se uskuteční v září příštího školního roku. Věříme, že si žáci odnesli mnoho důležitých informací a rad, které je mohou, jako účastníky silničního provozu, ochránit a minimalizovat rizika, která jsou s dopravou spojená.