Olomouc a baroko (7.C, B)

Olomouc je krásné město s bohatou historií. Orloj a Sloup Nejsvětější Trojice a Šantovka jsou hlavní orientační body, které znají všichni žáci 😊 Ale ……..

„Sotva kdy a kde v dějinách našich měst se najde tak specifické období, jako je druhá polovina 17. a celé 18. století v Olomouci. Takzvané olomoucké baroko je termínem, který historici umění používají pro dobu obrovského kulturního vzepětí města, krátce před tím téměř zcela zničeného třicetiletou válkou a osmiletou švédskou okupací.“

Z tohoto období se nejen zachovalo mnoho památek, ale dodnes jsou ozdobou našeho města. Letos se tomuto období věnují žáci ve výtvarné výchově, následně na to navážou v dějepise ….. všechno nám krásně se vším souvis.

Proto jsme se vypravili dnes na procházku historickým centrem města s drobnými komentáři a pomocí pracovních listů jsme poznali toto období doslova na vlastní oči. Práce s textem, orientace na mapě, skupinová práce, týmová spolupráce a další dovednosti jsme si mohli vyzkoušet v praxi.

Povedené počasí a sladká zmrzlinová tečka byly příjemným doplněním akce. Už se těšíme na další společné chvilky.

Zdroj citace: Baroko: Olomouc se vrací ke své slavné epoše