„Žabka Bufinka“  – Malovaná příroda (2.C)

Ve středu 29. března 2023 navštívily druhé třídy DDM na Jánského ulici. Paní lektorky si pro ně připravily program, který nesl název „Putování žabky Bufinky“.

Děti tak měly příležitost dozvědět se mnoho zajímavých poznatků ze života žab, například kolik druhů se u nás vyskytuje a jak se od sebe odlišují.

Poslechly si také zvukové nahrávky a pak zkoušely jednotlivé žabky ve skupinkách napodobovat.

Na dalších stanovištích žáci vybírali vhodnou potravu a sestavovali jednoduché potravní řetězce.

Také si zopakovali vývoj žáby a na závěr si všichni zasoutěžili. Jako žabka Bufinka cestovali k rodnému rybníku a snažili se tam dostat co nejrychleji.

Tento program byl zaměřený na poznávání živočichů žijících v okolí vod a rybníků a obohatil tak učivo z prvouky.