Malovaná příroda (2.C)

Návštěva 2.C v DDM Jánského měla 2 části. První část programu se odehrávala venku, kde děti plnily dva zajímavé úkoly. První spočíval ve vytvoření “obrázku přírody” pomocí rámečku, tak, že jej jednoduše přiložili na tu část přírody, která se jim nejvíce líbila. Takto vznikl opravdu originální obraz.

Další úkol spočíval ve vytvoření vlastního obrázku z přírodnin, které si děti našly na zahradě DDM (práce ve skupinách). Obrázky si pak pojmenovaly a dokonce proběhla i “autorská minivernisáž”.

Ve druhé části byly děti rozděleny do trojic, jejich úkolem pak bylo správně přiradit  obrázky květin podle jejich názvu.

Poté se děti přesunuly do učebny “výtvarky”, kde pomocí válečku a zelené barvy natíraly list javoru, který následně obtiskly na papír. K tomuto  dle vlastní fantazie domalovaly opět vlastní obrázek. Vznikla nám tak krásná řada různých druhů malovaných zvířátek (ptáci, ježek, motýli apod.)

Akce byla pro děti přínosná, mohly zde propojit poznatky z přírody s vlastní tvořivostí.