„Světová škola“ a my

S hrdostí oznamujeme, že se naše škola uchází o prestižní titul „Světová škola“. Toto ocenění je pod záštitou MŠMT, Ministerstva zahraničních věcí České republiky a OSN Česká republika.

Jedním z cílů je podnítit u žáků zájem o globální výzvy a problémy, o ochranu životního prostřední a přírody. Chceme, aby děti dokázaly těmto tématům porozumět a nebyly lhostejné k tomu, co se kolem nich děje.

Snažíme se rozvíjet odpovědnost žáků ve vztahu k sobě, k druhým i k okolnímu světu.

Podporujeme přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě a opíráme se o jednoduchou metodologii tří kroků:

uč se – zjišťuj – jednej

Děti bereme jako aktivní členy společnosti, kteří přijímají odpovědnost za sebe a svou budoucnost.

Sledujte novinky a události, které přineseme během našeho úsilí o toto prestižní ocenění.

Světový tým ZŠ Nedvědova