DDM (3. A)

V úterý 21. listopadu se žáci 3. A vydali do DDM Jánského.

Program nesl název „PUTOVÁNÍ VE VESMÍRU“. Formou her a soutěží se děti dozvěděly vše o naší sluneční soustavě. Začátek výpravy proběhl startem kosmické rakety. Následovaly obrázky planet sluneční soustavy a něco málo si řekli, co je Slunce a jaký význam má pro naši planetu.

Ke každé planetě pak obdrželi kartičky s informacemi a ve skupinkách vybírali správné odpovědi a přiřazovali je k těmto planetám.

Pak si názorně ukázali jednotlivé fáze Měsíce. Zajímavá pohybová aktivita byla zaměřena na získání dalších znalostí o Měsíci, např. jak se jmenoval člověk, který první přistál na Měsíci, kolik měří největší kráter na Měsíci apod.

Celý program byl pro žáky velmi přínosný, protože se týkal učiva o sluneční soustavě, které se probírá v prvouce 3. třídy.