Cesta do vesmíru (5.B)

Ve středu 26.11. se žáci 5.B zúčastnili v DDM výukového programu Cesta do vesmíru. Nejen, že si děti o vesmíru povídaly, ale dokonce se samy na chvíli staly astronauty, kteří se svou posádkou letěli do vesmíru za účelem vědeckého bádání.

Stát se astronautem nebylo vůbec lehké. Aby byly děti vpuštěny na palubu rakety, musely nejprve vyluštit šifru a prokázat tak, že jsou schopny kvalitního vědeckého zkoumání.

Po velkolepém startu si nejprve z okna rakety všechny planety pořádně prohlédly a potom začaly pracovat na svém výzkumu. Odebíraly vzorky na Venuši, měřily teplotu ve slunečních skvrnách, poměřovaly nejvyšší horu planety Země s nejvyšší horou vesmíru (hora Olympus Mons na Marsu), poznávaly souhvězdí, a ještě jim zbyl čas i na to, aby se prošly po Měsíci a trošku si pohrály s gravitací.

Všechny posádky byly úspěšné a vrátily se, se spoustou zážitků, v pořádku na Zemi.