DDM (3.C)

Ve středu 29. listopadu se žáci 3. C vypravili do DDM na Jánského ulici.

Program nesl název „PUTOVÁNÍ VE VESMÍRU“. Formou her a soutěží se děti dozvěděly hodně nového o naší sluneční soustavě. Na krátkou chvíli se stali astronauty a putovali sluneční soustavou. Prohlédli si   obrázky planet sluneční soustavy a povídali si i o Slunci a jeho jeho významu.

Ke každé planetě třeťáci obdrželi kartičky s informacemi a ve skupinkách vybírali správné odpovědi a přiřazovali je k planetám sluneční soustavy.

Pak si názorně ukázali jednotlivé fáze Měsíce. Zajímavá pohybová aktivita byla zaměřena na získání dalších znalostí o Měsíci, např. jak se jmenoval člověk, který první přistál na Měsíci, kolik měří největší kráter na Měsíci a ten porovnávali s výškou nejvyšší hory na Zemi apod.

Celý program byl pro žáky velmi přínosný, protože se týkal učiva o sluneční soustavě, které se probírá ve 3. třídě.