Preventivní program – D Centrum (6.B)

V rámci preventivního programu proběhly během podzimu tři setkání žáků 6. B s pracovníky D Centra. První setkání bylo zaměřeno na interaktivní herní aktivity. Díky nim se děti učily spolupracovat, sdílet své pocity, naslouchat si. Práce v rozlosovaných skupinách pomohla lépe se navzájem poznat a zjistit o spolužácích nové informace. Při druhém setkání se děti díky příběhům zkoušely vcítit do pocitů jiných lidí. Na vlastní kůži si zažily, jaké je stát se na chvíli nevidomými a naučily se, jak správně takto hendikepovaným lidem pomáhat. Závěrečné setkání bylo zaměřené na divadelní ztvárnění příběhu. Děti mohly vstupovat do rolí a zlepšovat tak vzájemnou komunikaci mezi postavami.  Díky tomu si uvědomily, jak komunikace jednoho ovlivňuje chování druhého. Naučily se situace vnímat z různých úhlů pohledu. Během všech setkání se zlepšovala schopnost dětí naslouchat a vzájemně spolu komunikovat.