Styly učení (8. ročníky)

V měsíci lednu jsme se všemi žáky 8. ročníku pracovali na téma Styly učení. Žáci si při programu udělali reflexi nad tím, nakolik vnímají své učení jako efektivní, poté zkoumali při aktivitách na stanovištím jednotlivé styly učení, a nakonec při závěreční reflexi si sami vydefinovali, které způsoby práce jim seděly nejvíce a jaký styl učení se jim nejlépe využívá při přípravě do různých předmětů. Žáci v 8. třídě už jsou zkušení ve svém učení, a tak sami již dobře věděli, že v každém předmětu či při rozdílných typech úkolů potřebují svůj způsob učení flexibilně upravovat.

Paní třídním učitelkám byly po programu předány materiály, pomocí kterých se s žáky mohly dále ke stylům učení navracet a pomáhat tak žákům dále poznávat jejich individuální přirozený způsob učení.