Čtvrťáci v KHS

Dne 6. 2. navštívili žáci 4. ročníků KHS, kde byl pro ně připraven program zaměřený na správnou výživu a zdravý životní styl s názvem Jíme zdravě, pestře, hravě. Žáci si připomněli zásady zdravé výživy, podrobně studovali potravinovou pyramidu, připomněli si význam pitného režimu, ale také nezbytnost přiměřeného a pravidelného pohybu. Program probíhal hravou formou s důrazem na kooperaci a spolupráci ve skupinách. Teorie byla proložena praktickými činnostmi-žáci si vyzkoušeli sestavit zdravý i nezdravý obědový talíř, ale největší úspěch mělo žonglování s míčky. Znalosti, které během programu žáci získali, si ověřili v kvízu. Nejúspěšnější skupina si odnesla nejen radost z vítězství, ale také hodnotné ceny – trička, žonglovací míčky a další propagační materiály.

Podle reakcí děti soudíme, že se program líbil a doufáme, že povede ke změnám ve stravovacích návycích, tedy alespoň v těch, které mohou žáci ovlivnit.