Deváté umění (4.B)

Deváté umění, tak se také komiksy označují. Když se řekne komiks, lidé si často vybaví barevné obrázky se superhrdiny, jako jsou především Rychlé šípy nebo třeba Čtyřlístek. Komiks se těší velké popularitě, a to mezi dětmi i dospělými.

O tomto tématu se děti bavily na besedě v knihovně. Dověděly o historii komiksu, typických znacích a pojmech této literatury, jak důležitá je výtvarná stránka příběhu.  Komiks je vlastně „dokonalé médium“, protože spojuje výtvarné umění a literaturu a nechává čtenáři prostor pro vlastní fantazii a představivost.

Děti komiksy velmi dobře znají, rády je čtou a vypráví o nich. Sice to už nejsou hrdinové Rychlých šípů, ale ti moderní jako jsou hrdinové Marvelovek, manga komiksů apod.

Beseda byla velmi zajímavá, rozhodně si ve třídě žáci vyzkouší nakreslit svůj vlastní komiks.