Ptačí svět (3. třídy)

Žáci 3. tříd se zúčastnily besedy v DDM s názvem “ Ptačí svět“.  Pan vedoucí přírodovědného kroužku, který se zabývá ornitologií, se jim snažil přiblížit toto téma pomocí promítání fotografií ptáků a ty doplňoval zajímavým vyprávěním z říše živočichů. Dozvěděli se o: hnízdění a jejich migraci, jak pomáhat ptákům, aby se jim lépe dařilo, vyrábění ptačích budek, čistění budek, krmení ptáků …

Zmínil ptáky, kteří žijí ve městě – krahujec, holubi, hrdličky, poštolky, kavky, kosi atd.,         u vody – lyska, čáp, volavky, racci, ledňáčci, potápky, v lese – káně, brhlík, brkoslav, králíček což je náš nejmenší ptáček, (velký jako malíček), sněhule, žluna, žluva, datel, strakapoud atd.

Nechyběly ani zajímavosti a zmínky o sovách, video o tom, jak vylétají z hnízda bernešky, jak orel loví malého kamzíka a káně lesní veverku.

V závěru zhlédly úsměvné video o „dokonale“ vybavené ptačí budce.

Žáci využijí získané informace v hodinách prvouky.