Sdružení D Olomouc (7.A)

Pro kolektiv žáků 7.B využila naše škola nabídky preventivního programu Sdružení D Olomouc. Jedná se o preventivní programy, jejichž cílem je podpořit dobré vztahy ve třídě, učit žáky řešit konflikty, osvojit si vzájemně respektující chování, schopnost naslouchat a vzájemně kooperovat, přičemž všechny tyto aspekty jsou výbornou prevencí šikany či kyberšikany.

Pro žáky byl v D centru připraven preventivní program „outsider“, který byl zaměřen na řešení šikany ve třídě. Program se skládal z mnoha skupinových aktivit, kde museli žáci vzájemně spolupracovat a vymýšlet postup řešení. Celý program vyvrcholil simulovanou situací, ve které měli žáci za úkol pomoci šikanovanému žákovi, což se jim nakonec také podařilo.

Dle zapojení a zájmu žáků lze s jistotou říct, že program žáky zaujal a poskytl jim mnoho užitečných rad.