Den Země (první třídy)

Den Země je každoroční akce, která se koná 22. dubna a jejímž cílem je podpořit ochranu životního prostředí. Poprvé se konala 22. dubna 1970. V letošním roce se k oslavám přidali
i naši prvňáčci. Přijali pozvání DDM Janského, kde se konalo zábavné dopoledne pro děti.
Při hledání zajíčků březňáčků, malých krtků a pracovitých mravenců se děti nenásilnou formou seznamovaly se životem a ochranou živočichů, které mohou potkat na našich zahradách.
Vzájemné soužití všech živočichů na naší planetě je nedílnou součástí života na Zemi. Tuto důležitou informaci děti pochopily v rámci pátečního dopoledne. Na závěr vydařené akce školáci vyrobili barevná pítka pro ptáky, která si umístí na naší školní zahradě. V rámci hodin badatelské prvouky mohou následně pozorovat své ptačí kamarády.