Exkurze na raftech po Litovelském Pomoraví

Plavbu na raftech v meandrech Mlýnského potoka si zvolili žáci 9.A jako závěrečnou akci na rozloučení se s školním rokem a vlastně i celou ,,základkou“.

Po krátkém nácviku a seznámení se s nástrahami tohoto jinak překrásného úseku jsme se vydali na cestu. Někteří sice občas zajeli do „vrbiček“ (dle paní učitelky zajišťovali  biologický materiál J), ale jinak byla cesta zábavná se spoustou kouzelných zákoutí.

Konečná cesta po již zregulovaném toku byla plná chtěného i nechtěného koupání, soutěží a dovádění na vodě.

Všichni jsme si exkurzi náramně užili, počasí nám přálo a hl. se nám nikomu nic nestalo, jak se někteří na počátku naší výpravy obávali. A to je moc dobře. Bylo to bezva rozloučení s devítkou a spolužáky.